Cvičit stále nemůžeme, ale T.J. Sokol Holešov nespí zimním spánkem. Stále se dokončuje rekonstrukce a opravy sokolovny. Hlavní část rekonstrukce proběhla ve dvou etapách, 1. etapa  v roce 2018 zahrnovala sanaci vlhkosti objektu, výměnu oken a dveří, výměnu palubovky, elektroinstalaci historické části objektu a osvětlení.  2. etapa v roce 2019 zahrnovala zateplení objektu, výměnu plynových kotlů za nové, kondenzační, výměnu elektroinstalace přístavby, demolici a přístavbu nářaďovny. Tyto opravy proběhly díky dotacím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, finanční podpoře Města Holešova a vlastním zdrojům T.J. Sokol  Holešov, které získala prodejem restaurace Sokolský dům a také díky výborné spolupráci se stavební firmou Rapos a pomoci pana Lochmana. Díky finanční podpoře Města Holešov byla pak z ušetřených peněz v roce 2020 provedena i rekonstrukce sprch a sociálního zařízení. V srpnu 2020 pak pokračovala rekonstrukce z vlastních zdrojů a byla provedena výměna 16 dveří ve spodních prostorech sokolovny, montáž nových zrcadel, dávkovačů mýdla a zásobníků papírových utěrek. Vlastními silami byly u sokolovny instalovány venkovní stroje na cvičení. Nyní opravy pokračují. Dokončuje se výměna starých podlahových krytin za nové.  Do budoucna plánujeme ještě opravit oplocení zkulturnit travnatou plochu u sokolovny.

Na závěr nám dovolte velké poděkování. Jménem T.J. Sokol Holešov bychom chtěli poděkovat členům i příznivcům naší sokolské jednoty, kteří nám po celou dobu rekonstrukce pomáhali při pomocných i odborných pracích. Jsou to v prvé řadě pan Kopčo a pan Ivánek, kteří jsou při řešení všech problémů pravou rukou starostky sestry Smrčkové, pan Miloš Šefránek, sbor dobrovolných hasičů zastoupený panem Šidlíkem, Město Holešov, pan starosta Seifert a paní Stuchlíková, která pomáhá s realizací projektů. Z členů Sokola jmenujme zejména starostku Smrčkovou, paní Lánikovou, která letos oslavila neuvěřitelných 80 let, a paní Gajovou, které nejen organizují, ale i zajišťují činnost jednoty. Leží na nich zodpovědnost za opravy, ale také se dobrovolně starají o úklid sokolovny. Z ostatních členů, kteří jsou vždy ochotni pomoci, pokud jim to čas dovolí, jmenujme sestru Pařilovou, Dvořákovou, Regentíkovou a bratra Geržu.

Všichni už se těšíme na uvolnění situace a zahájení cvičení v naší krásné tělocvičně.

O činnosti naší jednoty se můžete dozvědět více na našich webových stránkách www.sokolholesov.cz.

Členové TJ. Sokol Holešov